لوگوی کارابکسل

FA | EN
صفحه اصلی
درباره ما
محصولات
سیم بکسل
زنجیر
تسمه حمل بار
اتصالات زنجیر و سیم بکسل
جرثقیل سقفی
ادوات لیفتینگ
تماس
تلفن: 021-55425495 | موبایل: 09192157095

بوش پرس سیم بکسل

کارابکسل تولید کننده و عرضه کننده انواع بوش پرس سیم بکسل برای تولید استیلگ های لیفتینگ تک پا تا 4 پا می باشد. بوش پرس سیم بکسل بصورت بوش های بیضی شکل با طول پای متغییر با سایز می باشند که معمولا از جنس آلومینیوم و یا آلیاژ های نرم آلومینیوم می باشند که در طی فرآیند پرس تا میزان حداکثر با مفتول های بافت سیم بکسل درگیر شده و حداکثر اصطکاک و تنش کششی را بوجود آورند. بوش پرس سیم بکسل دارای سایز های بسیار مختلفی میباشد که مناسب با سایز طناب فولادی انتخاب میشود. متریال بکار رفته در تولید بوش پرس مهمترین نقش را در کیفیت این قطعه صنعتی دارد پرا که این قطعه با پرس شدن بطور کلی تغییر فرم میدهد از این رو شکل ظاهری در تولید این قطعه مادامی که استاندارد های ابعادی تولید مناسب با سایز سیم بکسل را داشته باشد اولویت چندانی ندارد. دارا بودن انعطاف بالا که با انتخاب درصد مناسب آلومینیوم و گرید آلومینیوم حاص میشود و در عین حال تنسایل بالا و مقاومت در برابر کشش که با بالا بودن خلوص آلومینیوم و عملیات حرارتی مناسب حاصل میشود.

بوش پرس سیم بکسل

موارد استفاده از بوش پرس سیم بکسل

از بوش پرس سیم بکسل برای ایجاد اسلینگ سیم بکسل که از ادوات اصلی لیفتینگ محسوب میشود استفاده میشود. اسلینگ سیم بکسل بصورت تک شاخه تا 4 شاخه برای بلند کردن اجسام با اتصال قلاب و شگل و جرثقیل استفاده میشود. انتخاب بوش پرس سیم بکسل بر حسب سایز طناب فولادی صورت میپذیرد. سیم از یک طرف با داخل بوش وارد میشود و با ایجاد یک چشمی حلقه و گاهی با استفاده از گوشواره بار دیگر از داخل بوش خارج میشود. سپس بوش در داخل دستگاه پرس و بین دو دای قرار میگیرد. قدرت دستگاه پرس بر حسب سایز بوش انتخاب میشود و در حین فرآیند پرس بوش پرس به داخل تار و پود سیم بکسل تا حدودی نفوذ کرده و حداکثر تنسایل کششی و اصطکاک را بوجود می آورد.

تست کشش اسلینگ

اسلینگ سیم بکسل پس از انجام پروسه تولید بین دو فک تست میشود. این تست هم برای سنجیدن قدرت کششی سیم و هم تست مقاومت بوش پرس سیم بکسل صورت میگیرد. معمولا برای تست یک ضریب امنیتی نیز در نظر گرفته میشود بطوریکه یک سیم معمولا حداقل به مدت 20 دقیقه بین دو فک در دستگاه کشش بسته میشود و تحت باری بالا تر از بار حداکثر مورد نظر و حتی چند برابر بالاتر بر حسب ضریب امنیتی تست میشود. معمولا در صورتیکه پرس به خوبی انجام شده باشد مقاومت کششی بوش پرس سیم بکسل به اندازه ای است که شکستگی مفتولها و پارگی حداکثر در نقاط میانی سیم و نه در ابتدا و انتها جایی که بوش پرس قرار دارد صورت می پذیرد. شایان ذکر است که در اتصالات اسلینگ باید در نظر داشت که اتصال بگونه ای صورت پذیرد که سیم بصورت زاویه دار قرار نگیرد. بالاخص که با گردش سیم و قرار گرفتن لبه های آن در تماس با بوش پرس سیم بکسل به سبب لبه هاب تیزی که دارد احتمال بریدگی مفتول ها را بوجود می آورد.